Úvodní stránka>Výrobky z plastů>Líhně rybích plůdků

Líhně rybích plůdků

Líhně rybích plůdků slouží pro odchování jiker v umělém prostředí. Pro úspěšný chov je velmi důležité zajištění dostatečného množství vody, která se neustále čistí a obměňuje. K tomuto slouží rozváděcí kužel osazený ve spodní části válce, který přivádí čistou vodu do líhně a zajišťuje její spirálovou cirkulaci. V horní části líhně je osazena přepadová kapsa, kde je voda zase sbírána a odváděna na čištění.    

Zajímavé je, že jednou z prvních známek toho, že se jikra úspěšně vyvíjí, jsou oči zárodku prosvítající povrchovou blankou. V době, kdy jsou oči zřetelně viditelné, pokročil vývoj zárodku tak daleko, že je jikra již daleko odolnější vůči vnějším vlivům než v počáteční fázi svého vývoje.  Plůdky se v tomto prostředí pohybují téměř 90 dní, po které dorostou. Využitím líhní se eliminuje usmrcení dorůstajích jiker, které je v běžném prostředí velkým problémem. 

Při výrobě líhní se používá několika technologií, které se navzájem vhodně doplňují. Jde zejména o tvarování za tepla, svařování horkým plynem a lepení. Pro dokonalou kontrolu rybího potěru je celé zařízení vyrobeno z čirého plexiskla (PMMA). Líhně je možné vyrobit a upravit dle konkrétních požadavků zákazníka. K námi vyráběným líhním poskytujeme také náhradní díly a pozáruční opravy.

Zpět - Výrobky z plastů